فرش کاشان

1.jpg

فرش کاشان

فرش نوعی زیر انداز بافتنی تهیه شده از الیاف پشم و پنبه یا کرک در فرش دست‎باف می‎باشد‎ و این الیاف در فرش ماشینی شامل اکرولیک، پلی استر ، جوت و پنبه است که برای پوشش زمین به‎کار برده‎ می‎شود. در واقع به زیرانداز بافته‎ای که توسط ماشین بافته‎شده، فرش گفته می‎شود. از آنجایی که فرش‎ها همیشه نقش‎های زیبا برخود داشته‎اند، به جنبه تزئینی فرش نیز توجه می‎شود.
از سال 1393 به بعد کاشان به عنوان پایتخت فرش جهان معرفی گردید و این اثر ماندگار در میراث یونسکو با شماره 00383 ثبت شده‎است. در حال حاضر بیش از 1300 کارخانه تولیدی فرش ماشینی (البته به استثنای 700 کارگاه تولیدی فرش دست‎باف) در کاشان مشغول به فعالیت هستند.
بنابراین می‏توان گفت: منطقه کاشان بی‏شک یکی از قطب‎های تولید فرش ماشینی دنیاست و با وجود سرمایه‎گذاری‎های کلانی که در زمینه تولید فرش در آن صورت‎گرفته، توانسته رقبای خود را همیشه چند گام عقب‎تر نگه دارد. رقبای فرش ماشینی کاشان در دنیا کشورهای ترکیه و بلژیک هستند که به سبب طرح‌های بسیار زیبا و متفاوتی که فرش‏های ایرانی به نسبت رقبا داشته‎است، باعث شده که فرش ماشینی ایرانی نیز مانند دست‏باف در دنیا  به لحاظ شهرت و نام‎داری، حرف اول را بزند و مشتریان ویژۀ خود را داشته‌باشد.

فرش ارغوان کاشان

نکته اي که شايد بسیاری از افرادی که در زمينه خرید فرش ماشيني و فرش کاشان تخصصي ندارند و درمورد آن گاهی اوقات اشتباه مي‏کنند اين است که فرش کاشان در واقع نام يک برند، شرکت و یا يک توليد کننده نيست. معمولاً امروزه به کليۀ فرش‌هاي توليد شده در منطقۀ جغرافيايي شهرستان کاشان، آران و بیدگل، فرش کاشان گفته ‎مي‎شود. کاشان با داشتن چندين شهرک صنعتي مانند: راوند، سلیمان صباحی، هلال، امیرکبیر، فتح المبین و… با بيش از ۱۰۰۰ کارخانه و کارگاه تولیدی فرش ماشینی فعال به عنوان بخش اساسي بازار فرش و صادرات فرش ماشيني در ایران مطرح است که در بين اين حجم از توليد کنندگان فرش کاشان، هم فرش با کيفيت و هم بي کيفيت وجود دارد. در واقع هيچ‏گاه هيچ برندی يا کارخانه‎ای به نام فرش کاشان وجود خارجي ندارد و عبارت فرش کاشان به معنای مجموعه بسيار زيادی از کارخانجات مختلف با کيفيت‏ها و برندهاي مختلف است و از آنجا که خرید یک تخته فرش کار چندان ساده ای نیست و نمی شود هر سال آن را تکرار کرد باید موقع انتخاب کمی حساس تر عمل کنیم و با مطالعه و شناخت کافی برند مورد اطمینان خود را جستجو کنیم که از این میان می‎توان به تولید مجموعه فرش کاشان اشاره کرد و با ارغوان فرش کاشان همراه شد.

کلمات کلیدی مرتبط
'فرش ماشینی' , 'فرش کاشان' , 'خرید فرش' , 'فرش ماشینی چیست' , 'خرید اینترنتی فرش' , 'فرش ارغوان' , 'فرش زیبا' , 'فرش باکیفیت' , 'فروش اینترنتی فرش'
نظرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی فرش
فرش کاشان
فرش ماشینی به لحاظ جنس ، طرح و رنگ
مشخصات فرش ماشینی
لچک در فرش چیست؟
طرح فرش ماشینی ایرانی
ادامه
clear-bug-div
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه