انتخاب مبلمان مناسب فرش

sofa-carpet.jpg

انتخاب مبلمان مناسب

انسان ها همواره بدلیل علاقه به ایجاد همفکری و ارتباط با یکدیگر و گرفتن تصمیمات مشخص، نیازمند محلی برای تجمع و ایجاد آرامش جمعی بوده اند که امروزه نقاط تجمع در منازل ایرانی فضای پذیرائی است که فرصت جمع شدن اعضای خانواده را فراهم میکند. از این بابت که فرد نیاز دارد به محیطی که احساسات خود را تفهیم کند و به رضایت برسد مقوله ی دکوراسیون یعنی ترکیب وسایل خانه به گونه ای هوشمندانه در جهت برطرف کردن نیاز های فرد ، مطرح میشود. حوزه ی دکوراسیون جهان گسترده ای را در بر میگیرد که برای نفوذ به آن نیازمند کسب اطلاعاتی در باب استفاده های آن هستید که در این مقاله راجب برخی انتخاب ها صحبت خواهیم کرد.
 
یکی از سخت ترین انتخاب ها برای شما میتواند انتخاب دکوراسیون و فرش مناسب مختص به خانه ی شما باشد چرا که هیچ دو خانه ای شبیه به هم نخواهند بود و با سلایق کاربران و متناسب با نقشه ی ساختمانی و محل های قرار گیری پنجره ها راجب دکوراسوین آنها بحث خواهد شد. که در اینجا با آوردن مثال های ملموس میتوانیم شمارا در این امر یاری نماییم.
خانه های ۴۵تا ۶۰ متری ، آپارتمان های کوچکی هستند که معمولا برای ۱الی ۳ نفر مناسب زندگی هستند . نقشه ی این خانه ها اغلب بصورتی است که بزرگترین فضا ها به اتاق خواب و پذیرائی محدود میشود و اکثرا اندزه تک اتاق با پذیرایی برابر است. برای اتاق خواب میتوانید از سرویس خواب با اندازه ی مناسب استفاده کنید بگونه ای که فضای رفت و آمد شما حفظ شود و خللی در باز شدن در پنجره و کمد و در اتاق ایجاد نشود.
 
برای فضای پذیرائی این خانه‌ها استفاده از یک کاناپه بزرگ و در صورت داشتن فصای بزرگتر یک مبل ال با پردازش صحیح میتواند نشیمن زیبایی را برای شما فراهم کند. حال برای انتخاب مبلمان باید بدانید که بهتر است در فضاهای کوچک مبلمان جمع و جور راحتی انتخاب شود زیرا شما قادر به داشتن دو دست مبلمان نیستید و فضای پذیرائی و هال شما یکی است و بیشترین زمان در اختیار راحتی و استراحت شما است. پس از استفاده از مبل استیل بپرهیزید و اگر علاقه دارید محیط رسمی ای در فضای خود ایجاد کنید با رنگ ها و طراحی ها به راحتی میتوانید حس فضا را با حفظ صمیمیت کمی به سمت رسمیت ببرید، از میز جلو مبلی شیشه ای یا چوبی متناسب با مبل ها استفاده کنید و فرش ترجیحا افشان یا فانتزی  و تک رنگ برای بزرگتر کردن فضا و‌در صورت علاقه از فرش های خشتی و طرح دار استفاده کنید. در این موقعیت با داشتن مبلمان روشن میتوانید رنگ پرده نشیمن را با رنگ فرش و کوسن مبل ها ست کنید و رنگ متضاد با رنگ مبلمان بکار ببرید.
 
اگر فضای بزرگی دارید انتخاب مبلمان به مراتب برای شما سخت تر خواهد بود چرا که دایره ی انتخاب گسترده ای پیش رو دارید که تقریبا از تمامی انواع مبلمان با علم به چینش صحیح میتوانید استفاده کنید. اگر فضای هال و پذیرائی شما بصورت پیوسته است و دیواری بین این دو فضا وجود ندارد بوسیله ی دو فرش میتوانید فضای پذیرائی را از فضای نشیمن خود تفکیک کنید و دو محیط با کاربری جداگانه بوجود بیاورید.
حال سوال اینجاست که کدام فضا را برای چه کاربردی انتخاب کنید؟ پذیرائی شما محیطی خواهد بود که برای مهمانان شما در نظر گرفته شده و باید به گونه ای انتخاب شود که به اتاق خواب ها دید نداشته باشد و حریم صاحب خانه حفظ شود و شخص تازه وارد از در ورودی مستقیما در فضای پذیرائی قرار نگیرد که این فضا مبلمان استیل و فرش کلاسیک و نقوش اصیل برای ایجاد حس شکوه بیشتر ، نیاز دارد.
 
فضای هال یا نشیمن فضایی است که فرد پس از خستگی های روزانه و کار برای استفاده از تلویزیون و استراحت و حتی کتاب خواندن به آن پناه می آورد و اعضای یک خانواده بیشترین ساعات را دراین فضا کنار هم هستند و به بیان ساده تر مهم ترین فضای تجمع در خانواده محسوب میشود که نیاز دارد از مبلمان و فرش با کیفیت جهت ماندگاری و ایجاد حس راحتی بیشتر استفاده شودبرای مبلمان پذیرایی بهتر است از کاناپه های راحتی با پشتی های کاملا نرم یا مبل های راحتی بزرگ استفاده کرد که روی آنها کوسن های مناسب با رنگ ثانویه مبل یا پرده وجود دارد. همچنین فرش فضای نشیمن باید کاملا نرم و لطیف باشد و ضخامت بالا و شست و شویی راحت داشته باشد. . رنگ مبلمان و فرش کاملا سلیقه ای است اما دکوراسیون آن سمت و سویی به سمت حفظ گرما و صمیمیت بین اعضای خانواده دارد، ممکن است رنگ های تیره و مشکی افراد خانواده ای را تحت تاثیر قرار دهد و آرامش ذهنی در ذهن آنان پدید آورد و بلعکس. در عین حال با فضای پذیزائی در ارتباط است و بین این دو فضا در عین کاربری متفاوت هارمونی وجود دارد پس در تناسبات رنگی آنها دقت کنید و اعضای یک خانه رایکپارچه بدانید.
نویسنده : یاسمن طهماسبی

نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
ابعاد و اندازه فرش ماشینی
عوامل پرزدهی فرش ماشینی
شانه فرش ماشینی و تراکم فرش
فرش ماشینی آبی
فرش محراب در فرش ماشینی
clear-bug-div
کلمات رايج جستجو
فرش 1000 شانه  فرش ایرانی  فرش سنتی  فرش 1200 شانه  فرش ماشینی  انواع فرش کاشان  خرید فرش  خرید فرش ماشینی کاشان  فرش کاشان  فرش 700 شانه  فرش  خرید اینترنتی فرش  فرش 6 متری  فرش ماشینی 1000 شانه  قالی کاشان  فرش 9 متری  گلیم فرش  خرید فرش ماشینی  قالیچه  تابلو فرش دستبافت کاشان  فرش کرم رنگ  قیمت فرش  تابلو فرش کاشان  فرش ماشینی 1200 شانه  کارخانه فرش  کارخانه فرش کاشان  شانه فرش  فرش جدید  تابلو فرش دستبافت  طرح فرش  فرش کرم  تولید فرش  مدل فرش  طرح جدید فرش  فرش دستبافت کاشان  تابلو فرش  طرح فرش دستبافت  1000 شانه  فرش 12 متری  قیمت فرش ماشینی  فرش دستبافت  فرش برجسته  فرش ماشینی جدید 700 شانه  فرش ماشینی جدید  قالیچه کاشان  فرش ماشینی کاشان  طرح فرش ماشینی  فرش ماشینی 700 شانه  قیمت فرش ماشینی جدید  کارخانه فرش کاشان  قالی بافی  خرید اینترنتی فرش کاشان  نخ تمام اکریلیک  فرش گردویی  مدل فرش ماشینی  خرید مستقیم فرش  فرش با کیفیت  طرح تابلو فرش  قالی دستبافت  قیمت فرش 1200 شانه  فروشگاه فرش  تولیدی فرش  طرح قالی  قیمت فرش 9 متری  طرح فرش  فرش 1200  طرح جدید فرش ماشینی  مدل جدید فرش  فرش ماشینی 6 متری  ابعاد فرش  قالی  کارخانه کاشان  خرید تابلو فرش  فرش ماشینی  فرش کاشان  فرش 6 متری  فرش آبی  طرح فرش ماشینی کاشان  طرح جدید  گلیم  تابلو فرش ماشینی  فرش 12 متری  فرش طرح 700 شانه  فرش طرح جدید  فرش 1200 شانه  رنگ فرش  بازار فرش  فرش خوب  بازار قالی  تراکم فرش  فرش زیبا  فرش پر فروش  فرش ابریشم  شرکت فرش  فرش ارزان  فروش فرش 
فرش ماشینی درجه یک
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه