راهنمای خرید فرش ماشینی

help-buy-carpet.jpg

فرش ۱۵۰۰ شانه بخریم یا ۱۰۰۰ شانه؟

خرید فرش ماشینی به دلیل تنوع بالای مدل ها و نیز شانه ها و با توجه به اینکه همه ما به دنبال این هستیم که بهترین فرش ماشینی را برای منزل خود تهیه کنیم، انتخاب بسیار حساسی است.
فرش ماشینی با انواع مدل های زیبا و با کیفیت در شانه های مختلف توسط کارخانه های فرش تولید شده و به صورت مستقیم در فروشگاه اینترنتی به مشتریان عرضه می شود و همین مسئله انتخاب را برای خرید فرش ماشینی مشکل کرده است.
فروشگاه های اینترنتی فرش کلکسیون گسترده ای از فرش های 500 شانه ، فرش 700 شانه ، فرش 1000 شانه و فرش 1500 شانه را با ارائه ضمانت نامه های معتبر از کارخانه به منظور تضمین کیفیت و ماندگاری فرش ها در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهند.
برای انتخاب بهترین فرش ماشینی که کیفیت و قیمت مناسبی داشته باشد به جز مدل و رنگ مورد نظر، باید تراکم و شانه آن را نیز در نظر داشته باشیم.

منظور از شانه در خرید فرش ماشینی چیست؟

زمانی که برای خرید فرش ماشینی وارد یک فروشگاه اینترنتی فرش می شوید شاید اولین موردی که در خرید توجه شما را جلب نماید، شانه فرش است. اگر زیبایی فرش برای شما از اهمیت بالایی برخوردار است توصیه می شود که فرشی با تراکم و شانه بالاتر انتخاب کنید.
در واقع هر چه شانه فرش ماشینی بالاتر باشد، بافت فرش ریزتر به نظر رسیده و شباهت زیادی به فرش دستباف پیدا می کند. پس منظور از شانه بیشتر، تراکم بالاتر و در نتیجه ماندگاری بیشتر است.

فرش 1000 شانه

فرش ماشینی 1000 شانه ریزبافت بوده و بسیار شبیه به فرش های دستباف است. در صورتی که از این فرش مراقبت صحیحی به عمل آورید می توانید تا سالیان سال از خرید فرش جدید بی نیاز باشید. این نوع فرش از بهترین و مرغوب ترین الیاف اروپایی تولید شده و در فرآیند تولید تحت نظارت دقیقی قرار گرفته است.

فرش 1500 شانه

فرش های ماشینی 1500 شانه اغلب به صورت گل برجسته بافته می شوند. نخ خواب 100 درصد اکریلیک و تار و پود پنبه طبیعی در فرش 1500 شانه در بافت آن مورد استفاده قرار گرفته اند که سبب می شوند دوام و زیبایی فرش چند برابر شود.
از مزیت های خرید فرش ماشینی 1500 شانه، بافت فشرده آن است که سبب می شود گرد و غبار کمتری به آن نفوذ نماید و از این رو فرش دیرتر کثیف می شود. همچنین این فرش براقیت بیشتری داشته و مقاومت آن در برابر رطوبت، کشیدگی یا حرارت بیشتر است.
یکی دیگر از مزایای فرش ماشینی 1500 شانه این است که نخ های آن پرزدهی نداشته و برای افرادی که به پرز فرش حساسیت دارند می تواند انتخاب مناسبی باشد.

خرید فرش ماشینی 1500 شانه بهتر است یا 1000 شانه؟

برای خرید فرش ماشینی 1500 شانه یا فرش 1000 شانه باید به این نکته توجه کنید که این فرش قرار است در کجا مورد استفاده قرار گیرد. البته این مسئله برای خرید انواع فرش ها با شانه های مختلف صدق می کند.
برای مثال اگر شما می خواهید برای سالن پذیرایی خود فرش کاشان خریداری کنید، باید بدانید که سالن پذیرایی یک مکان پر رفت و آمد است و از این رو برای آن فرش ماشینی با دوامی انتخاب کنیم که در مورد سوال ما، فرش 1500 شانه بهتر است.
در مقابل اگر برای اتاق خواب خود که رفت و آمد به آنجا کمتر است می خواهید فرش ماشینی بخرید می توانید فرش 1000 شانه یا فرش های کاشان با تراکم کمتر را انتخاب نمایید.
پس به جز مسئله ابعاد برای انتخاب فرش سالن پذیرایی یا خواب یعنی فرش 6 متری، فرش 9 متری یا فرش 12 متری، شانه یا تراکم آن است که می توانید با توجه به مکان مورد نظر، شانه متناسب با آن را از فروشگاه اینترنتی فرش یا قیمت مناسب سفارش دهید.

قیمت فرش 1500 شانه نسبت به 1000 شانه

با توجه به اینکه در فرش 1500 شانه از مواد اولیه بهتری و تراکم بالاتری استفاده شده پس طبیعی است که قیمت آن از فرش 1000 شانه بالاتر باشد. از سوی دیگر، همه ما می دانیم که قیمت فرش در فروشگاه ها یا مغازه ها با قیمت کارخانه فرش متفاوت بوده و شما می توانید فرش ارزان تری را نسبت به فروشگاه های سطح شهر از کارخانه فرش سفارش دهید.
البته خرید فرش ماشینی به طور مستقیم از درب کارخانه شاید غیر ممکن به نظر برسد. از این جهت فروشگاه فرش اینترنتی مثل فرش کاشان می تواند در خرید فرش ماشینی با قیمت مناسب تر و کیفیت بهتر به شما کمک کند.
در فروشگاه اینترنتی می توانید فرش با تراکم مورد نظر خود را مستقیما از کارخانه سفارش داده و با قیمتی مناسب آن را درب منزل تحویل بگیرید.

نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
فرش های هندسی
وضعیت صادرات فرش ماشینی ایران
فرش ماشینی آبی
مشخصات فرش ماشینی
فرش های قاجاری
clear-bug-div
کلمات رايج جستجو
فرش 1000 شانه  فرش ایرانی  فرش سنتی  فرش 1200 شانه  فرش ماشینی  انواع فرش کاشان  خرید فرش  خرید فرش ماشینی کاشان  فرش کاشان  فرش 700 شانه  فرش  خرید اینترنتی فرش  فرش 6 متری  فرش ماشینی 1000 شانه  قالی کاشان  فرش 9 متری  گلیم فرش  خرید فرش ماشینی  قالیچه  تابلو فرش دستبافت کاشان  فرش کرم رنگ  قیمت فرش  تابلو فرش کاشان  فرش ماشینی 1200 شانه  کارخانه فرش  کارخانه فرش کاشان  شانه فرش  فرش جدید  تابلو فرش دستبافت  طرح فرش  فرش کرم  تولید فرش  مدل فرش  طرح جدید فرش  فرش دستبافت کاشان  تابلو فرش  طرح فرش دستبافت  1000 شانه  فرش 12 متری  قیمت فرش ماشینی  فرش دستبافت  فرش برجسته  فرش ماشینی جدید 700 شانه  فرش ماشینی جدید  قالیچه کاشان  فرش ماشینی کاشان  طرح فرش ماشینی  فرش ماشینی 700 شانه  قیمت فرش ماشینی جدید  کارخانه فرش کاشان  قالی بافی  خرید اینترنتی فرش کاشان  نخ تمام اکریلیک  فرش گردویی  مدل فرش ماشینی  خرید مستقیم فرش  فرش با کیفیت  طرح تابلو فرش  قالی دستبافت  قیمت فرش 1200 شانه  فروشگاه فرش  تولیدی فرش  طرح قالی  قیمت فرش 9 متری  طرح فرش  فرش 1200  طرح جدید فرش ماشینی  مدل جدید فرش  فرش ماشینی 6 متری  ابعاد فرش  قالی  کارخانه کاشان  خرید تابلو فرش  فرش ماشینی  فرش کاشان  فرش 6 متری  فرش آبی  طرح فرش ماشینی کاشان  طرح جدید  گلیم  تابلو فرش ماشینی  فرش 12 متری  فرش طرح 700 شانه  فرش طرح جدید  فرش 1200 شانه  رنگ فرش  بازار فرش  فرش خوب  بازار قالی  تراکم فرش  فرش زیبا  فرش پر فروش  فرش ابریشم  شرکت فرش  فرش ارزان  فروش فرش 
فرش ماشینی درجه یک
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه