داستان فرش و پرده خانه

carpets-and-curtains.jpg

 

روش های ست کردن رنگ فرش ماشینی با پرده های اتاق پذیرایی

رنگ فرش ماشینی و ست نمودن آن با پرده های اتاق پذیرایی موضوعی است که در این مقاله قصد داریم درباره آن صحبت کنیم. مهم ترین و اساسی ترین عضو دکوراسیون به خصوص در معماری های مدرن و منازل آپارتمانی، فرش یا همان کفپوش می باشد. مهم ترین عامل موثر در زیبا جلوه دادن دکوراسیون بعد از فرش ، ست نمودن لوازم با هم و ایجاد یک هارمونی خاص در طرح ها و رنگ ها می باشد.
گفتنی است که این موضوع بیش از هر چیز در محیط های کوچک حائز اهمیت است. ست نمودن فرش ، مبلمان و پرده که همیشه به عنوان یک مسئله بزرگ مورد توجه قرار داشته، چنان چه درست انتخاب شود فضای خانه را زیباتر و دلنشین تر خواهد نمود . کلیه فرش ها، پرده ها و همچنین مبلمان در طرح ها، رنگ ها و گونه های متفاوتی در بازار موجود هستند که در حین خرید بایستی چندین روز را صرف انتخاب و ایجاد رابطه زیبا شناختی صحیح بین این موارد کنید.
در کل نمی توان از تاثیر فرش ماشینی در دکوراسیون چشم پوشی کرد به همین دلیل در این بخش برای رفع نگرانی در مورد شیوه های ست کردن فرش و پرده به ارائه نکاتی کوتاه در این زمینه پرداخته ایم که نیاز است قبل از خریداری فرش ماشینی و پهن کردن آن در پذیرایی خانه، به آن ها توجه نمود.

نقش پرده و فرش ماشینی در دکوراسیون منازل

علاوه بر مزایای کاربردی پرده، در این بخش از مطلب ویژگی ظاهری آن در دکوراسیون نیز مورد نظر ما است . پس به کار بردن رنگ های شاد و دلنشین ارزش و اهمیت موضوع را مشخص خواهد کرد. در دکوراسیون و فضاهای سنتی پرده دارای اجزا متفاوتی می باشد و نوع پرده تعیین کننده وضع اقتصادی خانواده است. اما در دکورها و معماری های مدرن پرده ها با جزئیات بسیار زیاد تنها در مورد اتاق غذاخوری و اتاق نشیمن قابل استفاده خواهند بود.
 به طور معمول در این نوع پرده ها یک نیم پرده با رنگی متفاوت و متضاد از زمینه بر روی کلیه اجزا و همچنین جهت پوشاندن میله پرده قرار می گیرد. در دکورهای سبک لوکس و مدرن نیز پرده ها به صورت ساده و تک رنگ انتخاب می شوند تا بتوانند در عین سادگی، نقش مهمی را در ساختار ایفا کنند، پرده های که معمولا از جنس حریر می باشند و به گونه ای نصب می شوند که گویی از سقف آویزان هستند و جهت پوشاندن میله آن از هیچ گونه ابزاری استفاده نمی شود بلکه طراحی به گونه ای می باشد که میله در لا به لای چین پرده مخفی می شود.
به طور کلی رنگ پرده و فرش ماشینی مهم تر از هر عامل دیگری در دکوراسیون خانه است زمانی که صحبت از رنگ پرده یا فرش می شود، منظور خوب یا بد بودن رنگ خاصی نیست بلکه منظور این است که هر رنگی اگر درست و مطابق با دیگر وسایل انتخاب شود، می‌تواند زیبا جلوه دهد.

ست کردن پرده و فرش ماشینی در دکوراسیون

به دلیل این که فرش ماشینی سطح زیادی از خانه را پر می نماید، در اولین دیدار بسیار در چشم بیننده خودنمایی کرده و قادر است نظر بیننده را در مورد دکوراسیون و دیگر اجزا منزل تعیین نماید. شاید بی ارتباط نباشد اگر ادعا کنیم که دومین وظیفه فرش و پرده در هر فضایی، کمک به زیبا سازی دکور می باشد. لازم به ذکر است که ست کردن به هیچ وجه به معنای همرنگ بودن نیست بلکه به مفهوم همخوانی و هارمونی رنگ و طرح می باشد. اولین مورد در حیطه شیوه های ست کردن فرش و پرده، رنگ آن ‌ها است. اگر پرده‌ های خانه شما روشن هستند، برای فضاهای کوچک توصیه می شود از یک فرش ماشینی با زمینه روشن و برای فضاهای بزرگ پیشنهاد می شود از فرشی با زمینه تیره یا روشن استفاده نمایید، به این دلیل که رنگ زمینه تیره فضا را کوچک تر از آنچه در واقعیت است نشان می دهد.
در زمینه رنگ مبلمان و پرده و فرش ماشینی باید گفت که فقط می توان رنگ یکی از این سه مورد مهم را متضاد انتخاب نمایید، یعنی اگر مبلمانی تیره برای دکوراسیون منزل خود انتخاب کرده اید بایستی حتما از رنگ های شاد و جذاب برای فرش و پرده خانه استفاده کنید. چنان چه مبلمان یا پرده دارای طرح می باشد، بایستی که رنگ زمینه فرش ماشینی با رنگ به کار گرفته شده در طرح های پرده یا مبل ست باشد.
 پرده ها به طور معمول از ورود نور به درون منزل جلوگیری می نمایند که این خود در حفظ و نگهداری فرش نیز بسیار موثر می باشد اما چنان چه به نور خورشید علاقه‌مند می باشید باید پرده‌هایی که به رنگ زرد یا سفید هستند را انتخاب کنید تا با این روش حساس کنید که اشعه‌های خورشید وارد منزل شده‌اند.

نـظـرات
نام و نام خانوادگی : *
عنوان مطلب :
نظر شما : *
دیگر مطالب کاربردی
انتخاب مبلمان مناسب فرش
راهنمای خرید فرش پذیرایی
قدیمی ترین فرش جهان
فرش محراب در فرش ماشینی
نقش ترنج در فرش ایرانی
clear-bug-div
کلمات رايج جستجو
فرش 1000 شانه  فرش ایرانی  فرش سنتی  فرش 1200 شانه  فرش ماشینی  انواع فرش کاشان  خرید فرش  خرید فرش ماشینی کاشان  فرش کاشان  فرش 700 شانه  فرش  خرید اینترنتی فرش  فرش 6 متری  فرش ماشینی 1000 شانه  قالی کاشان  فرش 9 متری  گلیم فرش  خرید فرش ماشینی  قالیچه  تابلو فرش دستبافت کاشان  فرش کرم رنگ  قیمت فرش  تابلو فرش کاشان  فرش ماشینی 1200 شانه  کارخانه فرش  کارخانه فرش کاشان  شانه فرش  فرش جدید  تابلو فرش دستبافت  طرح فرش  فرش کرم  تولید فرش  مدل فرش  طرح جدید فرش  فرش دستبافت کاشان  تابلو فرش  طرح فرش دستبافت  1000 شانه  فرش 12 متری  قیمت فرش ماشینی  فرش دستبافت  فرش برجسته  فرش ماشینی جدید 700 شانه  فرش ماشینی جدید  قالیچه کاشان  فرش ماشینی کاشان  طرح فرش ماشینی  فرش ماشینی 700 شانه  قیمت فرش ماشینی جدید  کارخانه فرش کاشان  قالی بافی  خرید اینترنتی فرش کاشان  نخ تمام اکریلیک  فرش گردویی  مدل فرش ماشینی  خرید مستقیم فرش  فرش با کیفیت  طرح تابلو فرش  قالی دستبافت  قیمت فرش 1200 شانه  فروشگاه فرش  تولیدی فرش  طرح قالی  قیمت فرش 9 متری  طرح فرش  فرش 1200  طرح جدید فرش ماشینی  مدل جدید فرش  فرش ماشینی 6 متری  ابعاد فرش  قالی  کارخانه کاشان  خرید تابلو فرش  فرش ماشینی  فرش کاشان  فرش 6 متری  فرش آبی  طرح فرش ماشینی کاشان  طرح جدید  گلیم  تابلو فرش ماشینی  فرش 12 متری  فرش طرح 700 شانه  فرش طرح جدید  فرش 1200 شانه  رنگ فرش  بازار فرش  فرش خوب  بازار قالی  تراکم فرش  فرش زیبا  فرش پر فروش  فرش ابریشم  شرکت فرش  فرش ارزان  فروش فرش 
فرش ماشینی درجه یک
فرش ماشینی به قیمت درب کارخانه